Mida peaks CV kirjutamisel kindlasti arvestama?

Ettevõttesse kandideerimisel on väga olulisel kohal Sinu CV. Nimelt on see sageli ainukeseks võimaluseks endast hea kuvandi loomiseks ning Sinu, kui kandideerija ja ettevõtte vahelise positiivse sideme tekitamiseks. Arvestada tuleks sellega, et CV on dokument Sinu turundamiseks, mistõttu peaks see sisaldama olulist informatsiooni, mis aitaks tööandjale silma paista.

Mida täpsemalt üks ettevõte CV-st otsib?

  • Saavutused

Ära pane erinevaid tehtud tegevusi lihtsalt järjekorda, vaid kirjelda iga toimingu juures täpsemalt, mida Sa oled antud ülesandeid täites saavutanud. Kindlasti pööra tähelepanu personaliseerimisele ehk uuri täpsemalt, millise ettevõtte jaoks Sa CV-d koostad. Sellisel juhul on Sul võimalik tuua välja just need saavutused ja oskused, mis on potentsiaalsel töökohal olulised.

  • Kogemus

Tähtsal kohal CV-s on eelnevad kogemused. Tööandja vaatab, kas eelnevad kogemused sobiksid kokku ametiga, kuhu Sa kandideerid. Eelnevate kogemuste olemasolul suudad tuua potentsiaalsele töökohale lisaväärtust.

  • Oskused

Too CV-s välja kõige tähtsamad oskused, mida oled terve oma karjääri jooksul omandanud. Oskused aitavad Sul silma paista ning näitavad, kui kiiresti suudad pakutava töökohaga kohaneda.

  • Tulemused

Kindlasti too enda CV-s välja olulised tulemused, mida oled saavutanud. Näiteks kui suutsid läbi viia mõne olulise kampaania või tänu Sinu tegevusele suurendasid ettevõtte müügitulemusi, siis pane see kindlasti kirja.

Mis ei tohiks CV-s olla?

  • Grammatilised vead

Kui Sinu CV-s on kirjavead, siis need vähendavad Sinu usaldusväärsust. Kindlasti  vaata alati oma kirjutis üle, et seal ei esineks grammatikavigu.

  • Põhjused, miks varasemalt töökohalt lahkusid

Üldjuhul ei peaks CV kirjutamisel sellist informatsiooni välja tooma. Oluline on kirjeldada täpsemalt hoopis oma saavutusi ja kogemusi, sest need näitavad, milline töötaja Sa oled.

  • Veider e-mail CV-s

Tark oleks kasutada professionaalset või võimalikult ametlikku e-maili aadressi. Vastasel juhul vähendab see sinu usaldusväärsust ning jätab kummalise esmamulje. Näiteks TriibulineTiiger või Kaisukaru007 ei ole ametlike meilidena kohased ja ei jäta kandideerijast tõsist muljet.

  • Raskesti loetav või liigselt informatsiooni sisaldav CV

Pööra tähelepanu teksti liigendamisele ning kompaktsusele. Liiga palju informatsiooni, mis on kokku pressitud ei anna head tulemust. Üldjuhul on hea CV umbes kaks lehekülge pikk ning jaotatud kenasti lõikudesse, et seda oleks mugav lugeda, käsitseda ning ka selgelt arusaadav.

  • Ebamäärased tühimikud CV-s

Kui Sinu CV-s on tekkinud ajaline vahemik, mil sa ei ole töötanud või õppinud, siis oleks mõistlik see ära põhjendada, muidu tekib küsimusi, millega oled vahepeal tegelenud. Kui rändasid näiteks aasta-kaks välismaal, siis panegi see kirja.

  • Valed CV-s

Kogenud värbajad suudavad CV-st leida kõik ebakõlad ning selle kohta ka täpsemat informatsiooni leida. Seetõttu ei ole soovitatav oma CV-s kirjutada, selliseid kogemusi, oskusi või tulemusi, mis tegelikkuses tõele ei vasta. Vastasel juhul jätad endast väga valeliku ning ebakompetentse inimese mulje.

Eelnevaid ideid ning nippe silmas pidades, suudad luua sellise CV, mis oleks meeldejääv ning looks Sinust hea esmamulje. Kui CV on valmis, siis tule ja vaata ka meie vabasid tööpakkumisi blogi alt!